Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Możliwe burze z ulewali, a nawet gradem

Jeszce dziś lokalnie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które ponownie nawiedzą region. Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk białostockiego oddziału IMGW ostrzega, że poza wyładowaniami, obfitymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru, nawałnicom mogą towarzyszyć gradobicia.

Jak ostrzega Jakubowska do godz. 21:00 dnia 20.05.2010 na terenie województwa podlaskiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z gradem, podczas których opady deszczu wyniosą 5-15 mm, lokalnie 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach lokalnie do 90 km/h.
Spodziewane skutki takich nawałnic to zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

Dodajmy, że we wtorek wieczorem nawałnica uszkodziła 23 budynki w gminie Rutka-Tartak na Suwalszczyźnie. Wichura zrywała dachy domów i budynków gospodarczych i łamała drzewa. Na szczęście nikt nie został ranny.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę