Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Kierowco uważaj na rowerzystów...

Coraz lepsza pogoda sprawia, że na ulicach miasta i drogach regionu obok samochodów jeździ coraz więcej rowerów. Niestety czasami dochodzi do zderzenia pojazdów. Niemal zawsze w takich wypadkach rowerzyści doznają poważnych obrażeń. Tak było także wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu Nowogrodzkiej i Bernatowicza w Łomży. 18-letni rowerzysta zderzył się z seatem, w wyniku czego doznał złamania obojczyka i urazu kręgosłupa.

Do wypadku doszło po godzinie 18. Jak relacjonują policjanci 25-latek, mieszkaniec Łomży, jechał seatem leonem ul. Nowogrodzką od strony ul. Stacha  Konwy i skręcając w ulicę Feliksa Bernatowicza zderzył się z rowerzysta, który jechał w przeciwnym kierunku. 18-letni rowerzysta, również mieszkaniec Łomży, z urazem kręgosłupa i złamanym lewym obojczykiem trafił do szpitala. Policjanci podają, że po opatrzeniu obrażeń młody mężczyzna został zwolniony do domu.

W internecie dostępny jest apel, a bardziej prośby, rowerzystów - ekologów do kierowców samochodów. Pierwszą z kilku próśb jest ta dotycząca sygnalizowania zamiaru skręcania: (kierowcy) „dawajcie znak kierunkowskazem, zanim zaczniecie skręcać, a nie dopiero potem” - proszą rowerzyści.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę