piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

Kierowco uważaj na rowerzystów...

Coraz lepsza pogoda sprawia, że na ulicach miasta i drogach regionu obok samochodów jeździ coraz więcej rowerów. Niestety czasami dochodzi do zderzenia pojazdów. Niemal zawsze w takich wypadkach rowerzyści doznają poważnych obrażeń. Tak było także wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu Nowogrodzkiej i Bernatowicza w Łomży. 18-letni rowerzysta zderzył się z seatem, w wyniku czego doznał złamania obojczyka i urazu kręgosłupa.

Do wypadku doszło po godzinie 18. Jak relacjonują policjanci 25-latek, mieszkaniec Łomży, jechał seatem leonem ul. Nowogrodzką od strony ul. Stacha  Konwy i skręcając w ulicę Feliksa Bernatowicza zderzył się z rowerzysta, który jechał w przeciwnym kierunku. 18-letni rowerzysta, również mieszkaniec Łomży, z urazem kręgosłupa i złamanym lewym obojczykiem trafił do szpitala. Policjanci podają, że po opatrzeniu obrażeń młody mężczyzna został zwolniony do domu.

W internecie dostępny jest apel, a bardziej prośby, rowerzystów - ekologów do kierowców samochodów. Pierwszą z kilku próśb jest ta dotycząca sygnalizowania zamiaru skręcania: (kierowcy) „dawajcie znak kierunkowskazem, zanim zaczniecie skręcać, a nie dopiero potem” - proszą rowerzyści.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0