Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Budowa obwodnicy Stawisk i Szczuczyna ruszy w 2012 roku – zapowiada GDDKiA

Jesienią 2010 roku na trasie obwodnic powinny rozpocząć się archeologiczne badania sondażowe. Wiosną 2011 powinien być złoży wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, a po otrzymaniu tej decyzji i przeprowadzeniu przetargów na wykonawstwo, budowa 6,5 km obwodnicy Stawisk oraz 8 km obwodnicy Szczuczyna ruszy w 2012 roku. Taki harmonogram prac przedstawia białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna mają być pierwszymi nowymi drogami wybudowanymi na szlaku I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego - Via Baltica (S-61). Zgodnie z planem drogowców w przypadku obu obwodnic w pierwszym etapie powstanie jedna jezdnia, natomiast obiekty inżynierskie (nad obwodnicami) zostaną wykonane od razu pod docelowe rozwiązanie - dwie jezdnie.
Dodajmy, że obwodnice Stawisk i Szczuczyna mają być współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej i mają być realizowane w latach 2012-2013. W programie na pierwszą z nich zabezpieczono 32,5 mln zł, a  na drugą 33,6 mln zł. Same inwestycje – według wstępnych wycen drogowców - mają być nawet pięciokrotnie droższe.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę