czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

CBA sprawdza dotacje z RPO

Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie funkcjonariusze białostockiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli czynności w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Śledztwo dotyczy korupcji przy rozstrzyganiu konkursów na unijne dotacje. Dotyczą m.in. zakupu autobusów w Suwałkach, Łomży, Augustowie i Białymstoku, modernizacji szpitali i rozwoju atrakcyjności turystycznej regionu – podaje Gazeta Wyborcza.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego CBA w Urzędzie Marsząłkowskim zabezpiecza  dokumenty dotyczące konkursów w ramach niektórych zadań z zakresu Regionalnego Programu Operacyjnego.
- Chodzi o Działanie 2.3 Rozwój transportu publicznego, Działanie 6.2 Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej w 2009 roku oraz o Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. W tym ostatnim przypadku funkcjonariuszy interesuje jedynie wniosek miasta Augustów i gminy Płaska, znajdujący się na Liście Indywidualnych Projektów Kluczowych Województwa Podlaskiego - uścisla rzecznik marszałka.

Funkcjonariuszy CBA mają interesiować również kwestie związane z zatrudnieniem w 2009 roku kilku osób, pracujących w różnych departamentach, na które to stanowiska zostały przeprowadzone otwarte konkursy. Z tym należy wiązać ich wizytę w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0