Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

CBA sprawdza dotacje z RPO

Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie funkcjonariusze białostockiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli czynności w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Śledztwo dotyczy korupcji przy rozstrzyganiu konkursów na unijne dotacje. Dotyczą m.in. zakupu autobusów w Suwałkach, Łomży, Augustowie i Białymstoku, modernizacji szpitali i rozwoju atrakcyjności turystycznej regionu – podaje Gazeta Wyborcza.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego CBA w Urzędzie Marsząłkowskim zabezpiecza  dokumenty dotyczące konkursów w ramach niektórych zadań z zakresu Regionalnego Programu Operacyjnego.
- Chodzi o Działanie 2.3 Rozwój transportu publicznego, Działanie 6.2 Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej w 2009 roku oraz o Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. W tym ostatnim przypadku funkcjonariuszy interesuje jedynie wniosek miasta Augustów i gminy Płaska, znajdujący się na Liście Indywidualnych Projektów Kluczowych Województwa Podlaskiego - uścisla rzecznik marszałka.

Funkcjonariuszy CBA mają interesiować również kwestie związane z zatrudnieniem w 2009 roku kilku osób, pracujących w różnych departamentach, na które to stanowiska zostały przeprowadzone otwarte konkursy. Z tym należy wiązać ich wizytę w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę