Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna coraz bliżej...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku rozpoczęła poszukiwania wykonawcy, który opracuje dokumentacje projektowe obwodnic Stawisk i Szczuczyna. Obie obwodnice planowane są w ciągu Via Baltica, czyli wytyczonej w ubiegłym roku nowej drogi ekspresowej S-61 biegnącej od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomża - Stawiski - Szczuczyn - Ełk - Suwałki do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku.

Stawiski
Stawiski
Szczuczyn
Szczuczyn

Dokumentacja techniczno-prawna obwodnic jest niezbędna GDDKiA do uzyskania decyzji o „zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,” do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych, i do wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie tych inwestycji z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.  Obie obwodnice znajdują się na tzw. liście projektów indywidualnych programu i na uch realizację zabezpieczono w sumie ponad 65 mln zł, przy czym obwodnice jako terminy realizacji mają wpisane lata 2011-2013.

Zarówno obwodnice Stawisk jak i Szczuczyna mają mijać miejscowości po zachodniej stronie. Przebiegi obu zatwierdził już Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydając stosowne decyzje środowiskowe. Obwodnice maja być budowane dwuetapowo. W pierwszym etapie wybudowana zostanie jedna jezdnia, a obiekty inżynierskie nad obwodnicą oraz podział działek zostaną wykonane pod docelowy przekrój obwodnicy - dwie jezdnie po 3 pasy ruchu.
Dodajmy, że długości obwodnicy Stawisk ma wynosić niespełna 6,5 km, a Szczuczyna nieco ponad 8 km


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę