Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Czas na prawo jazdy na skuter...

Maj to nie tylko czas egzaminów maturalnych... Młodzi mieszkańcy Łomży i regionu, którzy marzą aby za kilka tygodni wsiąść na skuter czy motorower powinni już zacząć się przygotowywać do egzaminu na kartę motorowerową. Aby bowiem legalnie móc jeździć skuterem trzeba mieć 13 lat, i zdać prawdziwy egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętność jazdy. Najbliższy termin egzaminu już 9 maja, a kolejne 23 maja i 13 czerwca.

Egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów  organizują wspólnie Komenda Miejska Policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży. Aby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem lub motorowerem kandydat musi mieć skończone odpowiednio 10 i 13 lat, oraz wykazać się znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego rozwiązując test wiedzy, a następnie znajomość tych zasad potwierdzić praktycznie na placu manewrowym łomżyńskiego WORDu pod czujnym okiem tutejszych egzaminatorów a także policjantów. Do etapu drugiego mogą być zakwalifikowane te osoby, które poprawnie napiszą test z wiedzy teoretycznej, a jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych nie jest to takie proste.
Egzaminy (9 maja 2010 r., 23 maja 2010 r. i 13 czerwiec 2010 r.) odbywać się będą w godzinach 9.00 – 13.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Zjazd w Łomży.

Ważne jest aby osoba ubiegająca się o zdobycie uprawnień zabrała ze sobą na egzamin legitymację szkolną lub inny dokument stwierdzający tożsamość, długopis i arkusz zaliczenia ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę