piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Czas na prawo jazdy na skuter...

Maj to nie tylko czas egzaminów maturalnych... Młodzi mieszkańcy Łomży i regionu, którzy marzą aby za kilka tygodni wsiąść na skuter czy motorower powinni już zacząć się przygotowywać do egzaminu na kartę motorowerową. Aby bowiem legalnie móc jeździć skuterem trzeba mieć 13 lat, i zdać prawdziwy egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętność jazdy. Najbliższy termin egzaminu już 9 maja, a kolejne 23 maja i 13 czerwca.

Egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów  organizują wspólnie Komenda Miejska Policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży. Aby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem lub motorowerem kandydat musi mieć skończone odpowiednio 10 i 13 lat, oraz wykazać się znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego rozwiązując test wiedzy, a następnie znajomość tych zasad potwierdzić praktycznie na placu manewrowym łomżyńskiego WORDu pod czujnym okiem tutejszych egzaminatorów a także policjantów. Do etapu drugiego mogą być zakwalifikowane te osoby, które poprawnie napiszą test z wiedzy teoretycznej, a jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych nie jest to takie proste.
Egzaminy (9 maja 2010 r., 23 maja 2010 r. i 13 czerwiec 2010 r.) odbywać się będą w godzinach 9.00 – 13.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Zjazd w Łomży.

Ważne jest aby osoba ubiegająca się o zdobycie uprawnień zabrała ze sobą na egzamin legitymację szkolną lub inny dokument stwierdzający tożsamość, długopis i arkusz zaliczenia ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0