piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Lotnisko jest najważniejsze...?

Władze województwa podlaskiego stawiają na lotnisko... Właśnie ogłoszono, że zarząd województwa zwiększył o ponad 3,8 mln euro środki, które w przyszłości sfinansują budowę lotniska regionalnego. Pieniędzy na lotnisko będzie więcej, bo zabrano je z kolei... gdzie rzekomo zrobiono już wszystko co było do zrobienia.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, dodatkowe środki zostały przesunięte z działania 2.4. Rozwój transportu kolejowego - „podpisano już bowiem umowy na dofinansowanie wszystkich projektów z tego działania”.  Oznacza to, że dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na planowane pod Tykocinem lotnisko może przekroczyć 70 mln euro, co sprawia, że bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w regionie.

Warto dodać, że niespełna pół roku temu zarząd województwa podjął decyzję o powiększeniu puli pieniędzy na budowę lotniska regionalnego z 48 milionów euro do 66 mln. Wówczas na lotnisko  przesunięto „niewykorzystane fundusze” z Działania 2.1 Rozwój transportu drogowego Regionalnego Programu Operacyjnego.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0