wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Most „Hubala” wyremontują w czerwcu?

Tylko jedna oferta wpłynęła na przetarg dotyczący remontu nawierzchni mostu majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w ciągu ul. Sikorskiego w Łomży. Remont, który był planowany już jesienią ubiegłego roku, miałby rozpocząć się 1 czerwca, a zakończyć się 30 czerwca. Sęk w tym, że cena w złożonej ofercie – tak jak i jesienią – jest znacznie wyższa niż zabezpieczono na ten cel pieniądze w budżecie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Remont nawierzchni mostu „Hubala” jest niezbędny. Zgodnie z planami MPGKiM obejmie on m.in. frezowanie istniejącej warstwy ścieralnej na moście i na dojazdach na głębokość do 4 cm i wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej. Dziś otwarto jedyną ofertę, która wpłynęła na przetarg. Łomżyńska firma PBK za zrealizowanie wyremontowanie nawierzchni mostu chce 164 tys zł. To znacznie więcej niż przewidywał kosztorys inwestorski. Teraz specjalna komisja przetargowa zastanawia się co zrobić. Teoretycznie można przetarg unieważnić lub postarać się w mieście o dodatkowe fundusze na realizacje zadania.       

Zrealizowanie planowanego na czerwiec remont mostu „Hubala” oznaczałoby konieczność  zamknięcia – przynajmniej na dwa tygodnie - całej przeprawy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0