wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Policja apeluje: rolniku sprawdź stan oświetlenia swoich maszyn

Nadszedł czas, kiedy rolnicy rozpoczynają prace polowe. Podczas transportu maszyn rolniczych po drogach publicznych jednym z warunków bezpiecznego ich uczestnictwa w ruchu drogowym jest nienaganny stan techniczny i oświetlenie. Niestety często znajdują się one w fatalnym stanie technicznym i są źle oświetlone – ostrzegają policjanci. - Mała prędkość z jaką się poruszają te pojazdy, szczególnie po zmroku stwarza duże zagrożenie zarówno dla nadjeżdżających z tyłu, jak i dla prowadzącego niedostatecznie oświetlony traktor – mówi Izabela Białomyzy z KMP w Łomży.

Źle oświetlony ciągnik z przyczepą to zagrożenie w ruchu drogowym, które niestety często prowadzi do tragicznych wypadków. Tak jak to miało miejsce pod koniec marca pomiędzy wsiami Sulin i Kurpiki w okolicach Wizny (pow. łomżyński). W wypadku zginął kierowca polo, który uderzył w tył nieoświetlonego ciągnika.
- Dlatego rolnicy przed wyjazdem na drogi publiczne sprawdźcie stan oświetlenia – apeluję Białomyzy. - Oprócz sprawnych świateł każda maszyna rolnicza z tyłu po lewej stronie musi mieć zamontowany trójkąt odblaskowy - przypomina.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0