Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Policja apeluje: rolniku sprawdź stan oświetlenia swoich maszyn

Nadszedł czas, kiedy rolnicy rozpoczynają prace polowe. Podczas transportu maszyn rolniczych po drogach publicznych jednym z warunków bezpiecznego ich uczestnictwa w ruchu drogowym jest nienaganny stan techniczny i oświetlenie. Niestety często znajdują się one w fatalnym stanie technicznym i są źle oświetlone – ostrzegają policjanci. - Mała prędkość z jaką się poruszają te pojazdy, szczególnie po zmroku stwarza duże zagrożenie zarówno dla nadjeżdżających z tyłu, jak i dla prowadzącego niedostatecznie oświetlony traktor – mówi Izabela Białomyzy z KMP w Łomży.

Źle oświetlony ciągnik z przyczepą to zagrożenie w ruchu drogowym, które niestety często prowadzi do tragicznych wypadków. Tak jak to miało miejsce pod koniec marca pomiędzy wsiami Sulin i Kurpiki w okolicach Wizny (pow. łomżyński). W wypadku zginął kierowca polo, który uderzył w tył nieoświetlonego ciągnika.
- Dlatego rolnicy przed wyjazdem na drogi publiczne sprawdźcie stan oświetlenia – apeluję Białomyzy. - Oprócz sprawnych świateł każda maszyna rolnicza z tyłu po lewej stronie musi mieć zamontowany trójkąt odblaskowy - przypomina.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę