Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Droga na Jedwabne będzie lepsza...

To będzie największa inwestycja drogowa w okolicach Łomży. Po 9 miesiącach od ogłoszenia przetargu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku wybrał ofertę najkorzystniejszą na przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 668 na odcinku Piątnica Poduchowna – Jedwabne. O zlecenie, którego wartość szacowana była na ok. 45 mln zł ubiegało się siedmiu oferentów. Zdaniem komisji przetargowej najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum tworzone przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa. Jeśli nie będzie protestów prace drogowe będą mogły mogą ruszyć już niebawem.

Przypomnijmy w ramach planowanej inwestycji przebudowany ma zostać niemal 17 km odcinek drogi. W jej trakcie będzie nie tylko wymieniony tzw. „dywanik asfaltowy”, ale także ma zostać poszerzona jezdnia i wzmocniona jej konstrukcja. Zakres zadania obejmuje także przebudowę kilkunastu przepustów wodnych i ekologicznych oraz m.in. budowę chodników, wjazdów i zatoczek autobusowych.

Przebudowa drogi Piątnica – Jedwabne znalazła się na liście tzw. projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość dofinansowania tej inwestycji ze środków unijnych przekracza 44 mln zł.

Realizacja inwestycji planowana jest na 18 miesięcy, a to oznacza, że pod koniec wszystkie prace powinny zostać zakończone pod koniec 2011 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę