piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Będą modlić się za swego Prezesa

„Odszedł wybitny polityk i działacz społeczny. Jeden z twórców odrodzonego Państwa Polskiego”. Tak o Macieju Płażyńskim (10.II1958 – 10.IV.2010) - prezesie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” - wyraża się Hanka Gałązka prezes zarządu Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży. Płażyński był jedną z osób która zginęła w tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Łomżyńscy działacze „Wspólnoty Polskiej” chcą Go pożegnać. We wtorek w kościele p.w. Św. Krzyża w Łomży odbędzie się Msza Św. żałobna w intencji ś.p. Macieja Płażyńskiego.

Łomża, 2008.06.22 Hanka Gałązka i Maciej Płażyński
Łomża, 2008.06.22 Hanka Gałązka i Maciej Płażyński

„Smoleńska katastrofa odebrała nam ś.p. Macieja Płażyńskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, byłego Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – napisała Hanka Gałązka w komunikacie informującym o nabożeństwie. Przypomina w nim pokrótce działalność także Płażyńskiego: podczas studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego związał się z Ruchem Młodej Polski, był współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, był pierwszym niekomunistycznym wojewodą gdańskim. W wyborach parlamentarnych w 1997 roku, kandydując z listy Akcji Wyborczej Solidarność, uzyskał najlepszy wynik wyborczy w Polsce, a Sejm jednogłośnie wybrał Go Marszałkiem Sejmu III kadencji. Był współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W 2005 roku w okręgu gdańskim został wybrany do Senatu VI kadencji, którego był wicemarszałkiem. W wyborach parlamentarnych 2007 roku uzyskał mandat z listy PiS. Był posłem niezrzeszonym.

Maciej Płażyński od maja 2008 roku do tragicznej śmierci 10 kwietnia 2010 r. kierował Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”. Pozostawił rozpoczęte projekty i zarażonych pasją współpracowników... Osierocił żonę Elżbietę i trójkę dzieci.

Msza Św. żałobna w intencji Ś.P Macieja Płażyńskiego odbędzie się 20.04 (wtorek) o godzinie 18.00 w kościele p.w. Św. Krzyża w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0