Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ostatnia droga...

Główne zdjęcie
śp. Krzysztof Putra (fot. senat.gov.pl)

Trumna z ciałem tragicznie zmarłego wicemarszałka Sejmu RP Krzysztofa Putry (1957-2010) w sobotę zostanie wystawiona w Łomży. Szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim, zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Pozostawił żonę i ośmioro dzieci. Krzysztof Putra był doświadczonym parlamentarzystą (poseł X kadencji - Sejm „kontraktowy”, poseł I kadencji, senator VI kadencji, poseł VI kadencji). W 1990 roku był wśród założycieli Porozumienia Centrum, a w 2001 roku uczestniczył w tworzeniu PiS.

Putra był synem rolnika ze wsi Józefowo w gminie Raczki (woj. podlaskie). Od 1975 roku mieszkał i pracował w Białymstoku. Z wykształceniem był technikiem mechanikiem, w latach 1975-1994 pracował w Fabryce Przyrządów i Uchwytów w Białymstoku (obecnie Bison-Bial), początkowo jako robotnik, później jako mistrz na wydziale doświadczalnym. W latach 1995-2005 był prezesem zarządu spółki komunalnej „Lech” w Białymstoku.
Od 1980 roku działał w NSZZ „Solidarność”. Był posłem w Sejmie „kontraktowym” - został wybrany z listy Obywatelskiego Komitetu „Solidarność”, uzyskując największą liczbą głosów w swoim okręgu wyborczym. W 1991 roku został posłem I kadencji Sejmu z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum. W latach 2002-2005 był radnym sejmiku województwa podlaskiego.
W poprzedniej kadencji parlamentu Putra był wiceszefem klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałkiem Senatu. W 2007 r. jako „jedynka” na liście tej partii w wyborach uzyskał najlepszy wynik w tym okręgu - ponad 53 tys. głosów.  6 listopada 2007 został wybrany przez posłów na wicemarszałka Sejmu RP.

Ciało wicemarszałka Putry zostanie przywiezione do Łomży w drodze z Warszawy do Białegostoku. Około godziny 14.00 zostanie wystawione w Katedrze Łomżyńskiej. Przez kilkadziesiąt minut przy trumnie ze szczątkami wicemarszałka będzie można się pomodlić i oddać mu cześć. W drodze do Białegostoku samochód z ciałem Krzysztofa Putry zajedzie jeszcze do Zambrowa (15.00), Wysokiego Mazowieckiego (16.00) i Łap (17.00).   
Uroczystości pogrzebowe odbędzie się we wtorek 20 kwietnia. O godzinie 14.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku odbędzie się Msza święta. Po niej ciało Krzysztofa Putry spocznie na cmentarzu św. Rocha w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę