Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Marsz Pamięci w Czyżewie

Nawet około tysiąca osób przeszło wczoraj (14.04) ulicami Czyżewa w Marszu Pamięci ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego z 10.kwietnia. Po przypomnieniu nazwisk wszystkich, którzy tragicznie zginęli w wypadku pod Smoleńskiem mieszkańcy przeszli ze zniczami w rękach około kilometrową trasę zaczynającą się i kończącą przy Pomniku Niepodległości, gdzie ustawione jest zdjęcie prezydenckiej pary, składane kwiaty i zapalane znicze.

Tak dużą frekwencję w uroczystościach w miejscowości, która w sumie liczy niespełna 3 tys. mieszkańców, tłumaczy fakt, że Prezydent Lech Kaczyński jest jej Honorowym Obywatelem. Czyżew jako pierwszy samorząd w Polsce nadał mu ten tytuł jesienią 2007 roku.

Mieszkańcy miejscowości, która stara sie obecnie o status miasta podkreślali jednak, że ich spotkanie to hołd nie tylko dla prezydenckiej pary, ale dla wszystkich ofiar katastrofy a także wyraz solidarności i patriotyzmu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę