Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Oskarżenie o korupcję

O korupcję oskarżyła prokuratura byłego dyrektora szpitala w Łomży i byłego ordynatora oddziału ginekologii. Informację o tym podała PAP powołując się na naczelnika ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu. To właśnie w tej prokuraturze powstał akt oskarżenia, który został już wysłany do Sądu Rejonowego w Łomży.

Robert P., były szef Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży, został oskarżony o przyjęcie w 2001 roku łapówki w wysokości 8,4 tys. zł za doprowadzenie do zakupu przez szpital wyrobów medycznych firmy Johnson&Johnson. Był wówczas także członkiem komisji przetargowej.
Jak podaje PAP oskarżony przyznał się do zarzuconych czynów i złożył w prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Drugiemu oskarżonemu, byłemu ordynatorowi oddziału ginekologii w łomżyńskim szpitalu, Leszkowi P. prokuratura zarzuciła popełnienie w latach 2002-2005 czterech przestępstw o charakterze korupcyjnym na łączną kwotę przeszło 10 tys. zł. Lekarz nie przyznał się do zarzuconych mu czynów.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu od września 2006 r. prowadzi śledztwo dotyczące przyjmowana korzyści majątkowych od firmy Johnson&Johnson i innych firm medycznych przez dyrektorów, ordynatorów i innych pracowników ponad 100 szpitali w Polsce.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę