Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wody coraz więcej, ale zagrożenia nie ma

W czwartek wieczorem Narew w pobliżu Łomży przekroczyła stan ostrzegawczy – czyli 400 cm. Zgodnie z opublikowanym komunikatem hydrologicznym IMGW dziś rano było tu już 402 cm wody. Poziom Narwi wysoki jest także w Wiźnie, gdzie stany ostrzegawcze są już przekroczone od tygodnia.

I choć powyżej stanów ostrzegawczych jest także cała środkowa Biebrza i w ciągu ciągu najbliższej doby w zlewni górnej i środkowej Narwi oraz zlewni Biebrzy poziom wody nadal będzie się układać w strefie stanów wysokich, powyżej stanów ostrzegawczych, to zdaniem specjalistów nie ma zagrożenia powodziowego. Rozległa, naturalna dolina Narwi jest w stanie pomieścić ogromne ilości wody.
Warto dodać, że Narwi do osiągnięcia stanów alarmowych w Wiźnie brakuje 19 cm, a w Łomży (Piątnica) aż 48 cm.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę