Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

1,25 gr. dopłat do kilograma mleka

Ministerstwo rolnictwa ugięło się pod presją i w ostatniej chwili zmieniło zasady podziału 20 milionów euro pomocy dla producentów mleka, którzy ponieśli straty w wyniku kryzysu na mlecznym runku. Pieniądze mają dostać prawie wszyscy, a nie tylko młodzi rolnicy (do 40 lat) jak pierwotnie zakładano.

Pieniądze mają być dopłacane do sprzedanego mleka, ale w wysokości nie wyższej niż posiadany przez rolnika limit produkcji, przy zastrzeżeniu że limit ten nie przekracza 200 000 kg. Według szacunków ARR w myśl nowej propozycji podziału pieniędzy z dopłat będzie mogło skorzystać ok. 186 tys producentów mleka. Jednostkowa wysokość płatności wyniosłaby w takim wypadku około 1,25 gr za kg mleka.

Szacuje się, że producent mleka, któremu przysługuje indywidualna ilość referencyjna w wysokości np. 5 tys kg otrzymałby - według wstępnych danych - 62 zł, przy ilości 20 tys kg - ok 250 zł, a przy ilości 75tys kg - ok. 900 zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę