Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Łomża: „Otoczmy troską życie”

Około dwóch tysięcy łomżan wzięło udział w wieczorny Marszu Życia. Wierni niosąc na czele Marszu transparent z napisem „Otoczmy troską życie” przeszli ulicami Łomży z kościoła Krzyża Świętego do Katedry. Marsz w uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zorganizowała Diakonia Życia Diecezji Łomżyńskiej.

Przed Marszem specjalnej Mszy świętej odprawionej w kościele pw. Krzyża Świętego przewodniczył Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek. Wygłoszonej homilii biskup podkreślał że „mamy być i jesteśmy uczestnikami boskiej natury” i stąd nasze prawo do życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.  
- Jesteśmy przez Boga uposażeni na najwyższym poziomie istnienia i natury a z tego wynika też prawo do życia – mówił biskup zwracając uwagę, że każdy człowiek ma przypisane od Boga „godność” i „nietykalność”. W ten sposób biskup odniósł się także do poruszanych dyskusjach publicznych tematów takich jak zapłodnienia in vitro i eutanazja.
- Godność życia ludzkiego domaga się by jego początek miał oryginalnego autora, czyli boską decyzję przez miłość rodziców przywołaną. Wszystkie inne produkcje chociażby cieszyły się nadzwyczajną precyzją techniczną i były reklamowane wysokim poziomem wiedzy medycznej wszystkie produkcje ubliżają życiu i dlatego Kościół mówi zawsze nie – podkreślał biskup Stefanek.
- Nietykalność – tylko Bóg daje i tylko Bóg zaprasza życie które jest nieśmiertelne w momencie w którym śmiertelny wymiar tego życia, doczesny, kończy się przez chorobę, śmierć. Tylko Bóg – mówił biskup.
W kazaniu biskup odnosił się także do małżeństwa, które określił jako „trwały związek mężczyzny i kobiety oparty o boże reguły (...) małżeństwo zostało obdarzone przywilejem  przekazywanie i troski o życie”.
Mówiąc zaś o samym Marszu Życia, który miał rozpocząć się po Mszy świętej, biskup Stanisław Stefanek podkreślał, że to nasze świadectwo wiary: „Publicznie ogłosić i konsekwentnie bronić (...) kim jesteśmy i jak bardzo wolę Ojca Niebieskiego chcemy pełnić.”

Wierni przeszli ulicami Łomży z Kościoła Krzyża Świętego do Katedry, gdzie podejmujący duchową adopcja dziecka poczętego, które zagrożone jest zabiciem w łonie swej matki, złożyli uroczyste przyrzeczenia adopcyjne.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę