Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wody w rzekach znowu przybywa

Kilka dni ocieplenia i poziomy wody w rzekach regionu ponownie szybko rosną. Stan Narwi w okolicach Łomży w ciągu ostatniej doby wzrósł o prawie 10 cm i dziś rano wynosił 383 cm. W Wiźnie (447 cm) rzeka ponownie przekroczyła stan ostrzegawczy podobnie jak Biebrza w Osowcu (379).

Hydrolodzy z  IMGW ostrzegają w ciągu najbliższej doby w zlewni górnej i środkowej Narwi oraz zlewni Biebrzy na skutek spływu wód roztopowych spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, powyżej stanów ostrzegawczych.

Spływające wody roztopowe nie tylko zasilają główne rzeki, ale często zalewają także położone niżej garaże i piwnice. Tylko wczoraj strażacy wzywani byli czterokrotnie do wypompowywania wody. Najwięcej tego typu zgłoszeń jest z Wizny i okolic.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę