Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Droga ekspresowa Wyszków - Białystok o krok bliżej.

Decyzja środowiskowa dla S8 na odcinku od granicy województwa mazowieckiego do Jeżewa jest już ostateczna. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie utrzymał w mocy decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych realizacji inwestycji wydaną przez RDOŚ w Białymstoku.

Decyzja środowiskowa obejmuje odcinek o długości około 45 km  od granicy województwa mazowieckiego do Jeżewa (z wyłączeniem obwodnicy Zambrowa, która jest w budowie). Zgodnie z jej postanowieniami mają na nim powstać m.in. ekrany akustyczne o łącznej długości 9,96 km i wysokości od 4 do 5 metrów.  Inwestor jest też zobowiązany do zbudowania czterech przejść górnych dla zwierząt (szerokość przejścia - 50 metrów), 4 przejść dołem oraz 23 przepustów dla płazów i małych ssaków.

Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GGDKiA, informuje że już w kwietniu GDDKiA otworzy oferty w przetargu na projekt techniczny. W maju planowane jest podpisanie umowy z biurem projektowym z terminem realizacji na I kwartał 2011 roku.
Zgodę na Realizację Inwestycji drogowej białostocki oddział GDDKiA chce uzyskać w drugim kwartale 2011. Dzięki temu możliwe byłoby - po przeprowadzeniu przetargów na wykonawców inwestycji – rozpoczęcie budowy w IV kwartale 2011 i zakończenie jej na przełomie 2012/2013.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę