Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Chcą „budować” nam internet

Pięć firm złożyło swoje oferty na ogłoszony przez Urząd Miasta przetarg na dostawę i zainstalowanie wyposażenia bezprzewodowej sieci szerokopasmowej. Ubiegające się o zlecenie firmy swoje siedziby mają w Białymstoku, Warszawie i Łomży. - Najtańsza z ofert opiewa na niecałe 100 tysięcy złotych, najdroższa zaś aż na 600 tys. zł – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Warto dodać, że w budżecie miasta na budowę bezprzewodowej sieci szerokopasmowej transmisji danych na terenie Łomży zapisano 100 tys zł.

Zgodnie z planami, w Łomży ma powstać m.in. sześć tzw. hot spotów rozsiewających internet dla wszystkich. Te usytuowane mają  być w okolicach: Starego Rynku z ulicami Farną i Długą, dworcu PKS (okolice skrzyżowania ul. Gen. W. Sikorskiego z Aleją Legionów), dwóch skate parków obejmując teren pomiędzy ul. Księżnej Anny, a ul. Mazowiecką, oraz pomiędzy ul. Konstytucji 3 Maja, a ul. Strzelniczą, w Parku Jana Pawła II (ul. Katyńska 3 – okolice kompleksu sportowego „Orlik”). Szósty hot spot ma być w samym ratuszu i przesyłać sygnał tak, aby internet był dostępny w holu na parterze przy głównym wejściu do budynku, w pokojach prezydenta, jego zastępców i m.in. w sali konferencyjnej.
Podstawową częścią zamówienia nie są jednak hot spoty, a system umożliwiający bezprzewodową szerokopasmową łączność internetową i intranetową z i pomiędzy dziesięcioma placówkami m.in.  Urzędem Miejskim przy Starym Rynku i jego oddziałami przy ul. Polnej i Dwornej, a także podległymi miastu siedzibami MPK, MPGKiM, MOSiR, oraz biurem zarządzania monitoringiem  w Komendzie Miejskiej Policji. 
W tej chwili złożone oferty są analizowane przez pracowników ratusza.
- Ogłoszenie wyników przetargu planowane jest jeszcze w tym miesiącu – podaje Czech.
Zgodnie z przetargiem system ma zacząć działać dwa miesiące po podpisaniu umowy z wykonawcą.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę