Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Rekordowa Mlekovita

Mlekovita osiągnęła najwyższe w swojej historii przychody oraz najwyższy skup surowca. Rok 2009 spółdzielnia zamknęła przychodami w wysokości ponad 1,8 mld zł, co oznacza 21 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2008. Firma skupiła także najwięcej mleka w historii funkcjonowania, czyli ponad 869,6 mln litrów.

- Jestem bardzo zadowolony podsumowania wyników ubiegłego roku – pomimo tego, iż rok 2009 nie był łatwy z powodu niestabilności kursów walut oraz niskich cen wyrobów mleczarskich na rynkach światowych - mówi Dariusz Sapiński prezes zarządu GK MLEKOVITA podczas wczorajszego Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Mlekovity.
W ubiegłym roku władze spółdzielni zainwestowały w rozwój firmy ponad 84 mln zł, co według prezesa Dariusza Sapińskiego pozwoliło uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku.
- Dokonaliśmy największej mleczarskiej fuzji roku, poprzez włączenie w nasze struktury SM Kurpie w Baranowie oraz uruchomiliśmy nowe magazyny dystrybucyjne w Kluczborku, Łodzi i Wolsztynie. Wylansowaliśmy  mleko WYPASIONE – jako najbardziej wypasione mleko w Polsce - ta najbardziej innowacyjna, nowoczesna formuła tego produktu została doceniona i nagrodzona zarówno w Polsce jak i za granicą  – wyliczał ubiegłoroczne sukcesy prezes Sapiński.

Podczas Walnego członkowie spółdzielni wybrali Radę Nadzorczą oraz jednogłośnie udzielili absolutorium na kolejny rok działalności prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu.
Mlekovita to jedna z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. Tworzą ją, wraz z zakładem macierzystym w Wysokiem Mazowieckiem, osiem zakładów przetwórczych i 10 magazynów dystrybucyjnych w całej Polsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę