Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Szpital pozywa NFZ

Jest pierwszy pozew do sądu o zapłacenie za ponadlimitowe leczenie pacjentów. Szpital w Grajewie domaga się od Narodowego Funduszu Zdrowia miliona ośmiuset tysięcy złotych – podała Obiektyw TVP Białystok. - Tyle szpital w Grajewie wydał na leczenie chorych w ubiegłym roku, ponad ustalony limit z NFZ.

W sumie, na wszystkich oddziałach grajewski szpital leczył za darmo tysiąc chorych. Najwięcej takich pacjentów - ponad limit - szpital w Grajewie w 2009 roku miał na pediatrii.
- Zwróciłem się o zapłacenie za pacjentów, którzy byli hospitalizowani, a Fundusz za nich nie zapłacił – powiedział dziennikarzom Obiektywu Grzegorz Dembski, dyrektor grajewskiego szpitala.
W ślad za nim mają iść także kolejne szpitale w regionie. Szpital w Łomży chce walczyć o pięć milionów złotych. Fundusz zaproponował mu ugodę i 25% żądanej kwoty, ale szpital nie zgodził się.
NFZ w sumie jest winien za ubiegły rok podlaskim placówkom 85 milionów złotych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę