Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Chlorowana woda w Łomży

Główne zdjęcie
Hala filtrów w MPWIK Łomża

- Trudno jest dziś powiedzieć w jaki sposób została zanieczyszczona woda w łomżyńskim wodociągu - mówi Grzegorz Lewańczuk prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. W ubiegłym tygodniu laboratorium wewnętrzne spółki w pobranych kilku próbkach stwierdziło nieznaczne przekroczenia dopuszczalnej ogólnej liczby mikroorganizmów. - Woda została zachlorowana, aby unicestwić potencjalne zagrożenie – mówi Lewańczuk, podkreślając że woda z miejskiego wodociągu nadaje się do picia. Dziś próbki wody do badań pobrali także pracownicy Sanepidu. Wyniki mają być znane w piątek.

- Jest możliwość, że w wodzie surowej w studniach mogło pojawić się zanieczyszczenie, ale  możliwe jest także, że powstało one po którejś z zimowych awarii wwodociągu – mówi prezes MPWiK. - W Podgórzu mamy instalację do chlorowania wody, więc  ją wykorzystaliśmy i podjęliśmy decyzję o chwilowym podaniu podchlorynu sodu.
Woda w Łomży chlorowana ma być do końca tygodnia. Wtedy też będą znane wyniki badań kolejnych próbek wody. Pobrało je zarówno laboratorium MPWiK jak i sanepid.
Zarówno spółka jak i sanepid uspokaja mieszkańców, że żadnego zagrożenia w związku ze spożywaniem wody z wodociągu nie ma.
- Zastosowana dawka środka dezynfekcyjnego nie powinna pogorszyć właściwości wody pod względem organoleptycznym – podała spółka w komunikacie o zastosowany procesie dezynfekcji wody.

Lampa zabije mikroorganizmy
Prezes Lewańczuk zapowiada, że już niebawem w Pogórzu ma zostać zainstalowana specjalna lampa bakteriobójcza. Jej koszt to 150 tys zł, ale ma zagwarantować, że w surowej wodzie wydobywanej z głębinowych studni i tłoczonej do miejskiego wodociągu nie będzie żadnych zbędnych mikroorganizmów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę