Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomża pod lupą CBA i nie tylko...

Aż pięć różnych kontroli prowadzili w ubiegłym roku w łomżyńskim ratuszu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agencje interesowały przede wszystkim transakcje z obrotem ziemią i procesy scalania i podziału nieruchomości. Łącznie przez cały ubiegły rok ratusz przeszedł 12 różnych kontroli.

Działalność łomżyńskiego samorządu sprawdzali pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Inspekcji Transportu Drogowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Najwyższej Izby Kontroli i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Informację o przeprowadzanych w ubiegłym roku w Urzędzie Miejskim kontrolach prezydent Jerzy Brzeziński przekazał radnym z Komisji Rewizyjnej.
Z niej dowiadujemy się, że zdecydowana większość kontroli wypadła pozytywnie, a ewentualne zastrzeżenia były nieznaczące...
Na tym tel wyróżnia się informacja o kontrolach prowadzonych przez funkcjonariuszy CBA z Białegostoku. Agencja interesowała się przede wszystkim transakcjami z obrotem ziemią i dwoma procesami scalania i podziału nieruchomości. Jak informuje prezydent z pięciu kontroli jedna się zakończyła – „bez uwag”. Dotyczyła ona  postępowania o scalenie i podział nieruchomości położonych przy Szosie do Mężenina przeprowadzonego w 2005 roku.  W pozostałych przypadkach  prezydent informuje, że postępowania albo jest „w toku”, albo się „nie zakończyło”.
Funkcjonariusze CBA sprawdzali postępowanie o scalenie i podział nieruchomości położonych przy ul. Żabiej i Sikorskiego, sprzedaż w roku 2007 działki przy ul. Poligonowej, zamianę działek przy Al. Legionów z 2005 roku, postępowanie z roku 2005 o scalenie i podział nieruchomości położonych przy. ul. Mickiewicza i Sikorskiego.

Warto dodać, że trzy z wymienionych spraw którymi interesowali się funkcjonariusze CBA dziś są przedmiotem badania prokuratorów z Białegostoku. Jedną z nich -  scaleniami przy. ul. Mickiewicza i Sikorskiego - prokuratura zajęła się właśnie po doniesieni CBA. W związku zaś ze sprawą Poligonowej prokuratorzy przedstawili zarzuty popełnienia przestępstw tzw. urzędniczych prezydentowi Łomży Jerzemu Brzezińskiemu i jego pierwszemu zastępcy Marcinowi Sroczyńskiemu.
Swoistą „nowością” jest informacja o kontroli przez CBA dokonanej przez miasto w 2005 roku transakcji zamiany działek w samym centrum miasta - przy Alei Legionów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę