Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Fiskus liczy... i czeka

Ze złożonych dotychczas PIT-ów w urzędach skarbowych województwa podlaskiego wynika, że fiskus będzie musiał oddać już ponad 110 mln zł. Kwota którą podatnicy muszą dopłacić fiskusowi to „tylko” ponad 11 mln zł.Jak informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, z ubiegłorocznych dochodów rozliczyło się już ponad 200 tys podatników, czyli mniej niż 1/3 ogółu.

Tradycyjnie szybciej swoje zeznania składają ci podatnicy, którzy liczą na zwroty. Tak jak w roku ubiegłym, największą popularnością wśród ulg i odliczeń, cieszy się ulga rodzinna, z której skorzystało około 50 tys. podatników. Ponad 30 tys. osób dokonało w swoich zeznaniach odliczenia z tytułu wydatków poniesionych na Internet, a około 7 tys. podatników skorzystało z ulgi rehabilitacyjnej.

Internet przegrywa z tradycją

Choć coraz więcej osób ma dostęp do internetu, to jednak z fiskusem wolimy rozliczać się tradycyjnie. Do chwili obecnej z internetowej możliwości złożenia PIT-u w woj. podlaskim skorzystało zaledwie 1.837 podatników.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę