Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

PiS chce wrócić do władzy przez wieś...

Rolnicy, samorządowcy i politycy z województwa podlaskiego związani z Prawem i Sprawiedliwością spotkali się w czwartek w Łomży. W auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu odbyła się konferencja pod hasłem „Narodowa Polityka Rolna – Nowoczesna Polska Wieś”. To jedna z szesnastu regionalnych konferencji regionalnych PiS w kraju. Działacze partii, po dwóch latach rządów koalicji PO-PSL, krytykują jej poczynania w obszarze rolnictwa, zapowiadają powołanie Komitety Rolnictwa i Obszarów Wiejskich pod przewodnictwem PiS, który ma m.in. przygotować członków do zarządzania rolnictwem i obszarami wiejskimi.

Kilkaset osób, które przyjechało na konferencje do Łomży, nie miało wątpliwości, że wieś w Polsce pogrążona jest w kryzysie. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być polityka rolna rządu, a właściwie jej brak.
- Żądamy od ministra Sawickiego aktywnej polityki na rynkach rolnych – mówili obecni na spotkaniu parlamentarzyści PiS.
Działania jakich oczekują działacze PiS od rządu miałyby skutecznie ochronić polskie rynki np. zbóż, mięsa, czy mleka. Chcą także aby rząd już teraz dożył do wyrównania dopłat jakie z budżetu Unii Europejskiej otrzymują rolnicy państw zachodnich i Polski, oraz wprowadzenia do priorytetów polskiej prezydencji UE w 2011 roku problematyki wspólnej polityki rolnej po 2013 roku. PiS postuluje również regionalizację polityki rolnej państwa.
- Województwo podlaskie ma inne problemy niż Wielkopolska – mówił poseł Krzysztof Jurgiel, prowadzący łomżyńskie spotkanie.
Decentralizacja polityki regionalnej powinna polegać między innymi na przejęciu przez samorządy zadań, wykonywanych obecnie przez agencje państwowe głównie w sferze restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa i obszarów wiejskich jak również w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
Działacze PiS zapowiadali, że gdy wrócą do władzy - a jak wierzą stanie się to następnych wyborach parlamentarnych - będą do rządzenia dobrze przygotowani.
- Jeszce przed wyborami zaproponujemy projekt ustawy rolnej o wieloletnim finansowaniu – mówi Jurgiel, zapowiadając także inne projekty aktów prawnych oraz powołanie Komitetu Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Do zadań Komitetów Rolnictwa i Obszarów Wiejskich ma należeć nie tylko dokonywanie oceny sytuacji w rolnictwie i obszarach wiejskich czy opracowanie założeń programów dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich, ale także przygotowanie kandydatów do wyborów w izbach rolniczych, czy wreszcie przygotowanie członków do zarządzania rolnictwem i obszarami wiejskimi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę