Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ratowali łosia...

Trzy jednostki straży pożarnej z Nowogrodu i Łomży zostały skierowane do akcji ratowania łosia, który wpadł do Narwi. Niestety akcja zakończyła się niepowodzeniem. Zwierzę wyciągnięto na brzeg, ale niestety już nie żyło.

Zgłoszenie o łosiu pływającym na krze po Narwi w okolicach Szablaka dyżurny straży pożarnej w Łomży odebrał w niedziele przed godziną 17. Na miejsce wysłano dwa zastępy strażaków ochotników z Nowogrodu i jeden z Łomży.
- Na miejscu okazało się, że łoś pływa w wodzie i nie może się z niej wydostać – informuje dyżurny KM PSP w Łomży. - Najprawdopodobniej łoś próbował przedostać po zamarzniętej rzece na drugą stronę, ale lód musiał się pod nim załamać – dodaje strażak.
Niestety mimo zaangażowania sił i środków akcja zakończyła się niepowodzeniem. Gdy strażacy na brzegu przygotowywali się do wyciągnięcia łosia z wody zwierzę zostało wciągnięte pod lód i wypłynęło dopiero po około 400 metrach – niestety już martwe.     
- Po wyciągnięciu martwego łosia na brzeg strażacy przekazali go obecnemu na miejscu akcji leśniczemu – informuje dyżurny straży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę