Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna - czas na szczegółowe rozwiązania

Główne zdjęcie
plan obwodnicy Stawisk

Szczegółowe rozwiązania techniczne dotyczące np. obiektów inżynierskich i podłączeń do dróg lokalnych obwodnic Stawisk i Szczuczyna będą tematem kolejnych posiedzeń Zespołu Oceny Projektów Inwestycyjnych „2” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. To obwodnice, które mają powstać jako pierwsze na trasie nowej Via Baltica biegnącej przez Łomżę i Ełk.

plan obwodnicy Szczuczyna
plan obwodnicy Szczuczyna

Jak poinformowała GDDKiA posiedzenia ZOPI „2” wynikają z wewnętrznych procedur GDDKiA. Drogowcy przypominają, że już 8 grudnia 2009 wystąpili do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o decyzję środowiskową obu obwodnic. Ta Stawisk ma mieć długość około 6,5 km., a Szczuczyna – 8 km. Obie obwodnice mają być budowane etapowo: w I etapie budowa jednej jezdni (wschodniej) a w II etapie dobudowa drugiej jezdni (zachodniej). Jak czytamy opublikowanej na stronie GGDKiA dokumentacji zgodnie z wytycznymi GDDKiA dla dróg dwujezdniowych dwupasowych należy przewidzieć rezerwę terenu dla dobudowy trzeciego pasa ruchu do środka. W związku z tym zostaną wykonane roboty ziemne i obiekty mostowe w ciągu dróg bocznych, na przekrój trzypasowy (docelowy), a dobudowa trzeciego pasa ruchu do środka nastąpi w późniejszym terminie.

Posiedzenia ZOPI „2” odnośnie obwodnic Stawisk i Szczuczyna odbędą się w środę, 10 marca w siedzibie białostockiego oddziału GDDKiA przy ul. Zwycięstwa 2 w Białymstoku. Dyskusja na temat technicznych rozwiązań obwodnicy Stawisk rozpocznie się o godz. 10, obwodnicy Szczuczyna - o godzinie 12.
Przypomnijmy, że te obwodnice – jak dotychczas jako jedyne w ciągu Via Baltica – mają już zagwarantowane finansowanie. Do ich budowy dołoży sie Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę