Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Przedterminowych wyborów wójta w Śniadowie nie będzie

Radni Gminy podczas dzisiejszej sesji przegłosowali uchwałę "w sprawie nie przeprowadzania wyborów przedterminowych Wójta Gminy Śniadowo”. „Za” takim rozwiązaniem głosowało siedmiu radnych, sześciu było „przeciw”, a jeden się wstrzymał. Przypomnijmy Śniadowo jest bez wójta od miesiąca, po tym jak Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził, że wygaszenie przez wojewodę podlaskiego mandatu dotychczasowego wójta Andrzeja Zaremby jest prawomocne.

Jest to już druga uchwała radnych ze Śniadowa w tej sprawie. Na początku lutego przyjęli oni apel skierowany do Premiera i Komisarza Wyborczego w Łomży o jak najszybsze przeprowadzenie przedterminowych wyborów. Wówczas uchwałę poparło sześciu radnych, przy czterech głosach „przeciw” i czterech „wstrzymujących się”. Uchwała jednak nie miała mocy sprawczej. Zgodnie z prawem Rada Gminy w ciągu 30 dni od odwołania wójta mogła podjąć uchwałę mówiąca o tym, że nie odbędą się wybory przedterminowe, bądź nie podejmować w tym czasie żadnej uchwały w tej sprawie, co byłoby równoznaczne z koniecznością przeprowadzenia wyborów.   
Dzisiejsza decyzji radnych oznacza, że do końca tej kadencji samorządu (12 listopada 2010r.) i wyboru nowego wójta gminy, w Śniadowie będzie rządził wskazany przez premiera „komisarz”. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami ma nim zostać Cezary Polkowski przewodniczący Rady Gminy Śniadowo z poprzedniej kadencji, a obecnie jeden z radnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę