Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wolą „komisarza” niż wójta?

Od niespełna miesiąca gmina Śniadowo nie ma wójta. Pod koniec stycznia uprawomocniło się zarządzenie wojewody podlaskiego wygaszające mandat wójtowi Andrzejowi Zarembie. I choć już na początku lutego radni Gminy Śniadowo podczas sesji przegłosowali apel, aby jak najszybciej przeprowadzić w gminie wybory przedterminowe, to jednak może okazać się, że ich nie będzie. Właśnie w tym celu zwołano kolejne posiedzenie Rady Gminy Śniadowo.

Jutro (we wtorek) – a więc na dzień przed upływem ustawowego terminu 30 dni, w którym radni gminy mogą zrezygnować z przeprowadzania takich wyborów – Rada ma rozpatrzeć wniosek złożony przez grupę radnych, aby wyborów nie przeprowadzać. Wniosek ma spore szanse na przegłosowanie. Poprzednią uchwałę z apelem o jak najszybsze wybory wójta poparło sześciu radnych, przy czterech głosach „przeciw” i czterech „wstrzymujących się”.
Jeśli wniosek jutro zostanie przegłosowany do listopada wójta gminy w Śniadowie będzie zastępował wskazany przez premiera  „komisarz”. Jeśli wniosek upadnie „komisarz” w gminie pojawi się, ale tylko na około 3 miesiące – bo tyle potrzeba na zorganizowanie i przeprowadzenie przedterminowych wyborów wójta.
Dodajmy, że Maciej Żywno Wojewoda Podlaski wystąpił juz kilka dni temu do premiera o powołanie osoby zastępującej wójta w Śniadowie. Według nieoficjalnych informacji „komisarzem” miałby zostać Cezary Polkowski przewodniczący Rady Gminy Śniadowo z poprzedniej kadencji, a obecnie jeden z jej radnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę