Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nawet 3 tys. zł za ochlapanie przechodnia

Od 20 do 500 zł mandatu albo grzywna nawet do 3 tys. zł grozi za ochlapanie przechodnia. Dlatego warto uważać na powstające w ciągu dnia kałuże.

Temperatura zbliżona do 0 stopni powoduje, że topią się góry śniegu leżące przy ulicach i na chodnikach. A kierowcy często nie zwracają uwagi na to czy ochlapią pieszych idących chodnikiem.

Brak uwagi może być bardzo kosztowny. "Kierowca może zostać ukarany mandatem - sprawa może także znaleźć swój finał w sądzie" - mówi szef łomżyńskiej drogówki, Piotr Pietrzak.

Dodaje jednak, że przed zgłoszeniem tego na policję należy zapisać numer rejestracyjny samochody i ustalić świadków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę