Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Biskup Stefanek w Środę Popielcową: Trzeba być sprawiedliwym wobec samego siebie!

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

- Jesteśmy prochem i wszystkie wymiary opium są wielką niesprawiedliwością – mówił w Środę Popielcową w łomżyńskiej Katedrze bp Stanisław Stefanek. W homilii wskazał na rządzące ludzkim życiem uzależnienia, nie tylko związane z „importowanymi szlakami narkotycznymi”.

Podczas Mszy św. bp Stefanek nawiązał do wielkopostnego orędzia Papieża Benedykta XVI i do  zaczerpniętego z tekstów św. Pawła tematu sprawiedliwości przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Sprawiedliwość zazwyczaj rozumiana jest jako uczciwie oddanie każdemu tego, co mu się należy.
- Ale sprawiedliwym należy być przede wszystkim wobec samego siebie – mówił bp Stefanek. I apelował o sprawiedliwość do młodzieży. - Bądźcie sprawiedliwi wobec samych siebie; społeczeństwu należy się wasza fachowość, wykształcenie, charakter, uczciwość - mówił pasterz i dodał, używając młodzieżowego języka: - Łaski bez, że będziesz mądrym Polakiem, to ze sprawiedliwości...
Sprawiedliwość wobec samego siebie, to również trzeźwość.
- Żonie należy się trzeźwy mąż, mężowi trzeźwa żona, społeczeństwu należy się trzeźwy obywatel - mówił bp Stefanek.
Niesprawiedliwością nazwał wprowadzanie ludzi w świat wirtualny. Teraz największym konkurentem studenta jest jego mały aparacik telefoniczny.
- Bo go wyciąga ze świata realnego, wciska go w wirtualną, chwilowo przyjemną, ale tragiczną, bo przekłamaną rzeczywistość – mówił bp Stefanek.
Zaznaczył, że Środa Popielcowa, to początek bardzo trzeźwego, bardzo  sprawiedliwego marszu ku paschalnym radościom i odrodzeniu i dodał: Sprawiedliwość, to prawda, a prawdą jest, że „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”...

as


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę