Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Kradną na „interweniujących policjantów”

Do nietypowej kradzieży doszło w sobotę wieczorem w jednym z grajewskich sklepów. Gdy klient płacił za towar do sklepu weszło dwóch mężczyzn podających się za policjantów, który poinformowali ekspedientkę, że ów mężczyzna płaci podrobionymi pieniędzmi. Policjanci zakuli klienta w kajdanki, i „do badań” zabrali wszystkie znajdujące się w kasie banknoty... Dopiero po kilku godzinach okazało się, że byli to przebierańcy.

Jak informuje sierżant Ewa Jabłońska oficer prasowy grajewskiej policji, do kradzieży metodą  na „interweniujących policjantów” doszło w sobotę około godziny 18. w jednym ze sklepów spożywczo-monopolowych na os. Południe w Grajewie. Najpierw do sklepu wszedł mężczyzna, który kupił towaru za niespełna 20 zł. Gdy mężczyzna wyją banknot i dał go ekspedientce do sklepu weszło dwóch innych mężczyzn, i machając kobiecie przed twarzą blachą przypominającą odznakę policyjną powiedzieli, że ten klient może wprowadzać do obiegu fałszywe banknoty. „Policjanci” założyli mu kajdanki, a od kobiety zażądali wydania wszystkich banknotów – było to  łącznie 1230 zł - aby poddać je badaniom, czy aby nie są fałszywe. Wychodząc ze sklepu zostawili ekspedientce pokwitowanie z którym miała następnego dnia zgłosić się na komendę. Kobieta stawiła się tam już po kilku godzinach i wówczas okazało się, że pokwitowanie jest fałszywe, a ona padła ofiarą oszustwa.
Policjanci podają, że złodzieje to prawdopodobnie „zawodowcy”. W identyczny sposób kilka dni temu okradziono sklep w Ostrołęce.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę