Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Sądny dzień

Trzykrotnie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku mają dziś stawać przedstawiciele władz Łomży. To właśnie tam trafiły trzy różne uchwały Rady Miasta, które według skarżących powinny zostać uchylone. Chodzi o uchwałę dotycząca zwolnienie z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości przy ul. Poligonowej, zasady odpłatności za pobyt w domu pomocy dzieci niepełnosprawnych oraz miejscowego plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczającego realizację u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej centrum handlowego z hipermarketem.

Pierwszą z uchwał do WSA skierował Wojewoda Podlaski, do którego z taka prośbą zwrócił się   Prokurator Okręgowy w Białymstoku. Chce on stwierdzenia iż uchwała z 31 stycznia 2007r. w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu, nieruchomości gruntowej Miasta Łomży przy ulicy Poligonowej wydana została z naruszeniem prawa. W tej sprawie w prokuraturze tej prowadzone jest śledztwo, i zarzuty popełnienie przestępstw tzw. urzędniczych polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przedstawiono prezydentowi Łomży Jerzemu Brzezińskiemu i jego zastępcy Marcinowi Sroczyńskiemu - obaj nie przyznają się do winy.

Dwie pozostałe uchwały do sądu skierowali mieszkańcy Łomży. W pierwszym przypadku są to rodzice dzieci niepełnosprawnych, w drugim „sąsiedzi” planowanego hipermarketu, którzy już raz – w sierpniu 2006 roku doprowadzili do unieważnienia przez sąd przyjętej na początku 2005 roku uchwały RM  z planami zagospodarowania przestrzennego dopuszczającymi budowy tu centrum handlowego z hipermarketem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę