Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Będą zawieje i zamiecie śnieżne

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Przez kila ostatnich dni dokuczały nam silne mrozy, teraz przyjdą śnieżyce. W najnowszym komunikacie synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które mogą sparaliżować ruch w regionie.

ak podaje dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki do godz. 22:00 dnia 28.01.2010, czyli do jutrzejszej nocy, w województwie podlaskim przewiduje się występowanie zawiei i zamieci śnieżnych, spowodowane okresami dość intensywnymi opadami śniegu  i wiatrem z kierunków południowych o prędkości 20-40 km/h  w porywach do 50-70 km/h. Prognozowany przyrost pokrywy  śnieżnej to ok. 10 cm w ciągu doby, ale miejscami z powodu nawiewania śniegu przez wiatr przyrost pokrywy śnieżnej będzie  większy.
Skutki takiej pogody to przede wszystkim szybkie tworzenie się zasp i utrudnienia komunikacyjne. Z powodu utrzymującej się ujemnej temperatury powietrza w dalszym ciągu utrzymuje się też duże ryzyko wychłodzenia organizmów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę