Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Śniadowo bez wójta

Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę kasacyjną, a tym samym utrzymał w mocy zarządzenie Wojewody Podlaskiego sprawie wygaśnięcia mandatu wójta gminy Śniadowo. Andrzej Zaremba, według wojewody, utracił mandat do sprawowania funkcji wójta, ponieważ obejmując fotel wójta nie zrezygnował ze stanowiska w zarządzie Spółdzielni Kółek Rolniczych, a to jest niezgodne z przepisami ograniczającymi działalność gospodarczą osób publicznych.

Wojewoda decyzje podjął blisko rok temu, po tym jak na odwołanie wójta nie zgodziła się Rada Gminy. Rada Gminy odwołała się także od decyzji wojewody do sądu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstku, a później do NSA w Warszawie, gdzie dziś zostało ogłoszone postanowienie o oddaleniu jej skargi kasacyjnej. Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, gdy do niej dzwoniliśmy o  postanowieniu NSA nic nie widziała.
- My o tych postanowieniach dowiadujemy się zwyczajowo następnego dnia – mówi Gadek. - Jeśli faktycznie jutro te informacje się potwierdzą, będzie to oznaczało, że pan Zaremba nie jest już wójtem w Śniadowie, a Wojewoda wystąpi od premiera, za pośrednictwem MSWiA, o powołanie „komisarza” -  dodaje Gadek. Zgodnie z prawem „komisarz” będzie rządził w gminie do przedterminowych wyborów wójta, lub jeśli zgodzi się na to Rada Gminy do końca obecnej kadencji samorządu, która upływa w listopadzie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę