Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Mróz będzie trzymał... (przez cały tydzień?)

Główne zdjęcie
Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków! (www.pogodynka.pl)

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużyli ostrzeżenie przed silnymi mrozami w północno-wschodniej Polsce. Najnowsze, wydane w piątkowe popołudnie obowiązuje do niedzieli do godziny 18.00. Prognozuje się spadek temperatury minimalnej w nocy do -20, -23 °C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia w tym okresie wyniesie od -15 do -13 °C.

Przypomnijmy pierwsze takie ostrzeżenie wydano wczoraj. Synoptycy nadali mu drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożeń, co oznacza że: przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dyżurny synoptyk Andrzej Wołkowycki podaje, że skutkami mroźnej aury może być nie tylko duże ryzyko wychłodzenia organizmów, odmrożenia czy zamarznięcia; ale także zamarzanie instalacji i urządzeń hydrotechnicznych. Zastrzega on, że ostrzeżenie może być przedłużane na kolejne dni. I to wydaje się wielce prawdopodobne zwłaszcza obserwując długoterminowe, komputerowe prognozy pogody. Ocieplenie dostrzegalne jest w nich dopiero pod koniec stycznia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę