Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Ratusz o podstrefie: Nie ma, bo prezes SSSE od prawie dwóch lat nie odpowiada...

Uchwała intencyjna w sprawie utworzenia w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej blokuje obecnie możliwość inwestowania na terenach, które w tej strefie miały się znaleźć - podaje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Łomży informując o zagranicznych inwestorach którzy chcą inwestować na działce przy ul. Poligonowej. - W celu ich uwolnienia niezbędne jest podjęcie przez radnych uchwały unieważniającej wcześniejsze ustalenia w tej kwestii.

Do władz Łomży zgłosiło się dwóch zagranicznych inwestorów, którzy chcą zainwestować na terenach położonych przy ulicy Poligonowej, jednak nie w ramach podstrefy ekonomicznej. Tereny położone przy GASPOL-u są obecnie wystawione na przetarg i ewentualny inwestor również na tym terenie będzie mógł prowadzić swoją działalność. Na terenie pomiędzy Aleją Legionów i ulicą Spokojną, w ramach środków unijnych, wybudowane zostanie przedłużenie tej ulicy i przy niej powstaną cztery nowe działki inwestycyjne. Z planowanej inwestycji w ramach strefy wycofał się PEPEES, którego działka pierwotnie również miała wejść w skład strefy. Na „bawełnie” uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego, dopuszczający m.in. budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego i hotelu. Inwestor odebrał już pozwolenie na budowę galerii na tym terenie, teraz należy poszukać inwestora na budowę hotelu.
Władze Łomży od 2005 roku zabiegały o utworzenie w mieście Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przeprowadzono rozmowy z potencjalnymi inwestorami, radni przyjęli uchwały intencyjne w tej sprawie. Wszystkie działania, jakie samorząd musiał poczynić, zostały wykonane. Niestety od dwóch lat Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie uczynił nic, aby podstrefę w Łomży utworzyć. Przedstawione przez Zarząd Suwalskiej Strefy warunki jej utworzenia (m.in. ekonomiczne) były wyjątkowo niekorzystne i nie do przyjęcia dla władz Łomży. Zarząd Strefy zaproponował nam warunki zdecydowanie gorsze, niż np. Białemustokowi. Na pismo Prezydenta o wyjaśnienie tej kwestii i ustalenie dla Łomży takich samych warunków, jakie otrzymał Białystok, pomimo upływu prawie dwóch lat, Prezes SSSE nie odpowiedział. W międzyczasie zmieniły się warunki gospodarcze i ekonomiczne nie tylko w naszym regionie, ale również na świecie i są inwestorzy, którzy chcieliby zainwestować na terenach wstępnie przeznaczonych na strefę ekonomiczną. Nie są oni jednak zainteresowani inwestowaniem swoich pieniędzy w ramach strefy.

Biuro Prasowe
Urzędu Miejskiego w Łomży

***

Po pytaniu o przetarg na działkę za Gaspolem ratusz uściśla.
W tekst wkradł się błąd, przetarg był w ubiegłym roku. Zdanie „Tereny położone przy GASPOL-u są obecnie wystawione na przetarg” powinno brzmieć: „Przygotowywane są procedury do ponownego wystawienia na przetarg terenów położonych przy GASPOL-u na których ewentualni inwestorzy będą mogli prowadzić swoją działalność". Działka wystawiona w tamtym przetargu zostanie podzielona na cztery mniejsze i po wskazaniu dróg dojazdowych do nich ponownie wystawione zostaną one do przetargu.

zobacz: Specjalna strefa ekonomiczna nie dla nas!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę