Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Prokuratura wyjaśni czyj jest basen przy SP nr 10?

Główne zdjęcie
Basen przy SP nr 10 czeka... (fot. www.um.lomza.pl)

Prokuratura będzie sprawdzała czy prezydent Łomży mógł dopuścić się nieprawidłowości podczas działań związanych z remontem basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży oraz odbieraniem szkole i przekazaniem zarządu nad basenem MOSiR-owi. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury skierowała Rada Rodziców „dziesiątki”.

Sprawę ma wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Kolnie, do której dotarło już zawiadomienie. Jak informuje Dariusz Dziemianko, Prokurator Rejonowy w Kolnie, prokuratorzy jeszcze nie zdążyli podjąć żadnych czynności w tej sprawie. Prokurator dodaje, że pod zawiadomieniem podpisana jest  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, ale nie ma żadnych nazwisk.
Zgodnie z prawem prokuratorzy mają teraz 30 dni na sprawdzenie czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, a więc czy są przesłanki do wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Prokuratura może także, po wykonaniu czynności sprawdzających, uznać to zawiadomienie za bezpodstawne i odmówić wszczęcia śledztwa.  

Przypomnijmy pytania odnośnie tego jak będzie funkcjonował po zakończonej modernizacji basen przy SP nr 10 Rada Rodziców stawia już od kilku miesięcy. Kwestia ta miał być poruszana podczas grudniowego spotkania rodziców uczniów szkoły z odpowiedzialnym za edukację i sport zastępcą prezydenta Łomży Krzysztofem Choińskim, ale wiceprezydent na to spotkanie nie przybył.

zobacz: Zabawa wiceprezydenta w ciuciubabkę


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę