Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Jest źle, a będzie gorzej...

Główne zdjęcie
Droga 61 pod Marianowem

Fatalne warunki jazdy panują w całym regionie. Zawieje i zamiecie śnieżne, a także leżąca na jezdni gruba warstwa rozjeżdżonego śniegu lub błota pośniegowego skutecznie utrudniają jazdę kierowcom. Tymczasem meteorolodzy podają że warunki mogą się jeszcze pogorszyć. W sobotę po południu możliwe są opady opady marznące powodujące gołoledź – ostrzega Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW.

Zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem meteorologicznym wydanym tuz przed południem dziś (w sobotę 9 stycznia) od godz. 12.00 do godz. 20.00 w południowej i centralnej części województwa podlaskiego prognozowane są opady marznące powodujące gołoledź. Skutki takiej pogody to gołoledź - śliskość dróg, jezdni i chodników czyli ogólnie mówiąc utrudnienia komunikacyjne.
Dyżurny synoptyk w dalszym ciągu podtrzymuje także wcześniejsze ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu oraz występowania w całym regionie zawiei i zamieci śnieżnych spowodowanych północno-wschodnim wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h i porywach dochodzących do 55 km/h. Do niedzielnego poranka prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 cm na północy do 15 cm na południu województwa podlaskiego.
Okazuje się także, że opady śniegu – momentami nawet intensywne - mają nam towarzyszyć nie tylko dziś, ale także przez całą niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Foto: Droga 61 pod Marianowem
Foto:
Foto: Odśnieżanie wózkiem widłowym, Piątnica
Foto: Ul. Zawadzka, Łomża
Foto: Pl. Kościuszki, Łomża
Foto: Pl. Kościuszki, Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę