Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wigilijny czas w pracy i w domu

Wigilia Bożego Narodzenia to nie dla wszystkich w Łomży radosny czas ostatnich przygotowań do wieczerzy i dzielenia się opłatkiem. 24 grudnia strażacy, ratownicy z pogotowia, policjanci i taksówkarze pracują całodobowo, lecz znakomita większość instytucji będzie pracować albo krócej, albo będzie zamknięta aż do poniedziałku po świętach.

Z ważniejszych urzędów tylko ratusz, chociaż w  czasowo „osłabionym” składzie, będzie w wigilię pracował jak co dzień, czyli od godz. 7.30 do 13.00, a kasa tylko do 12.00. Podobnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Urząd Skarbowy.
Natomiast Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Łomża i Powiatowy Urząd Pracy będą nieczynne, ponieważ w tym roku drugi dzień Bożego Narodzenia wypada w sobotę. Święta to dni ustawowo wolne od pracy, więc pracownicy mogli wziąć dzień wolny – większość za sobotę wybrała wigilię, która wypada w czwartek.
Warto w poprzedzająca wigilię środę pomyśleć o załatwieniu pilnych spraw w urzędach i bankach, ale także o wizycie u lekarza, bo Specjalistyczne Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne przy ul. Piłsudskiego będzie w wigilię nieczynne. Łomżyńskie Centrum Medyczne przy Makowej będzie otwarte w godz. 8 – 14 (lekarze przyjmą również spóźnionego pacjenta), zaś Remedium przy ul. Księcia Janusza i NZOZ przy Reymonta w godz. 8 – 16 (lekarz dyżurny do godz. 18). Zespoły gabinetów lekarzy rodzinnych przy ul. Polowej i Wyszyńskiego będą przyjmowały do godz. 18, lecz ich kierownicy mają nadzieję, że „pacjenci nie będą z nami chcieli spędzać wigilii”.
Większość zakładów fryzjerskich i sklepów w wigilię będzie czynna „do wigilii”, czyli godz. 15 – 16, gdy powoli zacznie zapadać zmrok, zaś na niebie pojawi się wreszcie upragniona pierwsza gwiazda...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę