Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Basen przy „dziesiątce” najwcześniej na ferie 2010 roku

Główne zdjęcie
Basen przy SP nr 10 czeka na szafki i otwarcie (fot. www.um.lomza.pl)

Brak szafek w basenowej szatni blokuje otwarcie wyremontowanego basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Teoretycznie szafki te powinny być już miesiąc temu, ale wniesiony protest do wyników ogłoszonego przez ratusz przetargu skutecznie opóźnia ich dostawę. Jak poinformował Łukasz Czech, z biura prasowego ratusza, Krajowa Izba Odwoławcza po pismach z prośbą o jak najszybsze rozpatrzenie protestu, ostatecznie przeanalizuje go dopiero 29 grudnia. Oznacza to, że w najlepszym układzie szafki te powinny pojawić się w szatni pod koniec stycznia 2010 roku. Tak będzie jeśli KIO protest oddali, ale gdyby go przyjęła do tego dojdzie jeszcze kilka tygodni na całą procedurę przetargową.

Przypomnijmy, remont basenu miał zakończyć się do połowy października. Kilka dni przed tym terminem ratusz ogłosił przetarg na na dostawę i montaż wyposażenia szatni i pomieszczeń administracyjnych. Chodziło m.in. o dostawę i montaż szafek ubraniowych basenowych wraz z elektronicznym system ich otwierania. Termin wykonania zadania ustalono na 15 listopada. Niestety po rozstrzygnięcie przetargu (w październiku) wpłynął protest jednej z firm, który ostatecznie trafił do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta ma go przeanalizować dopiero 29 grudnia. Zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, do czasu rozpatrzenia skargi nie można podpisać umowy z wykonawcą.
- Ta sama ustawa daje możliwość złożenia wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu i taki wniosek prezydent Jerzy Brzeziński złożył. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej nie dopatrzył się jednak istotnego interesu społecznego w jak najszybszym otwarciu basenu i odmówił uchylenia zakazu zawarcia umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu – wyjaśnia Łukasz Czech.
Gdyby zatem 29 grudnia KIO protest odrzuciła, a ratusz natychmiast podpisał z wyłonionym w przetargu wykonawcą umowę  miałby on 30 dni na dostarczenie niezbędnego wyposażenia do basenowych szatni. Jeśli nie byłoby żadnych zastrzeżeń basen można by zatem otworzyć w ferie, które w tym roku szkolnym w województwie podlaskim będą od 25 stycznia do 7 lutego 2010 r.

Modernizacja basenu, który w mieście funkcjonował od 1994 roku, trwała od lipca ubiegłego roku i pochłonęła około 10 mln zł. W trakcie prac nieco go rozbudowano – powstał zjeżdżalnia z basenem rekreacyjnym o powierzchni 75 m2, a także m.in. jakuzzi i sauna. Obiektem, po oddaniu go do użytku, ma zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę