Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„To właśnie TY! możesz uratować życie”

Dzielnicowi wraz ze studentkami pielęgniarstwa będą odwiedzać osoby ubogie i samotne, a jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących trafią paczki z żywnością. To tylko część zimowych działań ph: „Nie bądźmy obojętni”, które prowadzi i planuje Komenda Miejska Policji w Łomży w ramach programu „Stop patologiom”. Ich celem jest ograniczenie zjawiska bezdomności i żebractwa, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób żyjących samotnie, starszych, kalekich, pozostających bez opieki oraz osób bezdomnych. To im mróz zagraża najbardziej...

Pierwsze przymrozki sprawiły, że policjanci rozpoczęli kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i samotne, a więc pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe i dworce. Jeżeli spotkają tam bezdomnego, informują go, gdzie może uzyskać pomoc. - To noclegownia i ogrzewalnia przy ul. Dwornej 23 w Łomży, prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży oraz noclegownia w Czerwonym Borze – wskazuje st. insp. Izabela Białomyzy z KMP Łomża. Przypomina, że w ogrzewalni mogą ogrzać się i mężczyźni i kobiety, także w stanie nietrzeźwym. Noclegownia przyjmuje tylko trzeźwych mężczyzn.

Policjanci, w ramach zimowej akcji, współpracują z MOPS, PCK, Wojewódzkim Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Drużyną Harcerską „Ptaki-Ptakom”. Zamierzają też podjąć wspólne działania ze studentami Instytutu Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Przyszłe pielęgniarki, wraz z pracownikami socjalnymi i dzielnicowymi, mają odwiedzać osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, chcą też pełnić dyżury w noclegowni. A już dziś paczki do potrzebujących dowieźć mają harcerze, którzy samodzielnie zbierali produkty żywnościowe. Jedzenie na Święta przekaże też sama policja – a dokładnie Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA region w Łomży. Kilkadziesiąt pakunków z żywnością jeszcze przed Świętami trafi do mieszkańców, wskazanych przez dzielnicowych.

Na klatkach schodowych już wkrótce mają pojawić się specjalnej plakaty z hasłem: „To właśnie TY! możesz uratować życie”. Policjanci przytaczają tam dane dotyczące zmarznięć: w 2007 roku z wychłodzenia organizmu zmarło w województwie podlaskim 12 osób, w 2008 roku – 10, a w 2009  już 12 osób. Jaki będzie rok 2010? - „dużo zależy od Ciebie” - przekonuje policyjny plakat w formie znaku ostrzegawczego. Policja prosi, aby zauważone sytuacje z udziałem osób bezdomnych, niezaradnych, nietrzeźwych  zgłaszać do Miejskich/Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Straży Gminnych/Miejskich, Policji na nr tel. 997 lub 112 z tel. kom, Pogotowia Ratunkowego na nr 999.

as

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę