Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezydent będzie mógł mniej? Zmienią się zasady obrotu ziemią w Łomży?

„Wyrażanie zgody na nabycie nieruchomości w wyniku zamiany za inną nieruchomość” ma być wyłączną kompetencją Rady Miasta Łomża. Prezydent Łomży przesłał projekt nowej uchwały określającej „zasady nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony”. Nowa uchwała ma zastąpić tę z 31 sierpnia 2005 r.. To właśnie tę uchwałę jako niezgodną z prawem wskazywał radnym Łomży oficer policji, który przesłuchiwał ich w związku ze śledztwem w sprawie obrotu miejską działką przy ul. Poligonowej. Przypomnijmy w tym śledztwie zarzuty popełnienia tzw. przestępstw urzędniczych usłyszeli prezydent Łomży i jego pierwszy zastępca.

W załączonym do projektu uchwały wniosku prezydenta czytamy, że „uchwała ta uwzględnia zmiany ustawy o gospodarce nieruchomościami, oraz zostaje dostosowana do zapisów ustawy o samorządzie gminnym.”
Prezydent przekonuje też, że nowy podział kompetencji i uprawnień wynikający z projektu uchwały wpłynie pozytywnie na sposób gospodarowania mieniem gminny.
Dodajmy tylko, że oddanie radnym decyzji w sprawie zamian nieruchomości, prezydent wprowadził do projektu uchwały jako autopoprawkę, po dyskusjach na komisjach rozwoju i gospodarki. W ten sam sposób w nowej uchwale znalazł się zapis mówiący także o tym, że wyłączną kompetencją Rady Miasta jest wyrażenie zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym nieruchomości lub jej części, jeśli mogą poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości przyległej, stanowiącej własność lub oddanej w użytkowanie wieczyste osobie, która zamierza tę nieruchomość lub jej części nabyć, jeżeli nie mogą być zagospodarowane jako odrębne nieruchomości;

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę