Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Sąd nad wiceprezydentem...

Sąd Okręgowy w Białymstoku rozpatruje zażalenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku na decyzję sądu pierwszej instancji, który odmówił tymczasowego aresztowania Marcina Sroczyńskiego - pierwszego zastępcy prezydenta Łomży. Zastosowanie właśnie takiego środka na okres trzech miesięcy domagają się białostoccy prokuratorzy, którzy na początku listopada przedstawili Sroczyńskiemu zarzuty przestępstw urzędniczych, a także oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłaniania do podrobienia dokumentu. Domagając się tymczasowego aresztowania wiceprezydenta Łomży prokuratorzy argumentują, że w ich ocenie zachodzi realna obawa matactwa i utrudniania śledztwa. Rozpatrujący w listopadzie ich pierwszy wniosek w tej sprawie Sąd Rejonowy w Białymstoku nie podzielił jednak tych argumentów i odmówił tymczasowego aresztowania wiceprezydenta. Sam Marcin Sroczyński nie przyznaje się do winy.

Przypomnijmy 3 listopada zostali zatrzymani prezydent Łomży Jerzy Brzeziński (także nie przyznaje się do winy) i jego pierwszy zastępca Marcin Sroczyński. Po dowiezieniu do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, zarzucono im popełnienie przestępstw tzw. urzędniczych polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę. Nadto Marcinowi Sroczyńskiemu zarzucono popełnienie oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłanianie do podrobienia dokumentu. W stosunku do Brzezińskiego prokuratorzy zastosowali środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – poręcznie majątkowe i zawieszenie w pełnieniu funkcji, które jednak w połowie listopada sąd uchylił. W stosunku do Sroczyńskiego prokuratorzy   domagali się jego tymczasowego aresztowania. Rozpatrujący ich wniosek  Sąd Rejonowy w Białymstoku 4 listopada odmówił jednak zastosowania takiego środka zapobiegawczego. Dziś Sąd Okręgowy rozpatruje zażalenie prokuratury na tę decyzję.

Przypomnijmy, że czyny których popełnienie prokuratura zarzuciła zarówno prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu jak i jego zastępcy Marcinowi Sroczyńskiemu zagrożone są nawet karą pozbawienia wolności do lat 10.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę