Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rząd odda rolnikom za paliwo

Do końca roku rolnicy otrzymają pieniądze za paliwo rolnicze – zapewnia Ministerstwo Rolnictwa. Na stronie internetowej ministerstwa opublikowano krótki – jednozdaniowy - komunikat w tej sprawie. „Informujemy, że do końca bieżącego roku rolnikom zostaną wypłacone środki należne z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.”

Przypomnijmy jeszcze w listopadzie gminy powinny wypłacić rolnikom zwrot akcyzy od zakupionego oleju napędowego w drugim i trzecim kwartale roku. Niestety okazuje się, że dla znacznej części gospodarzy pieniędzy zabrakło. Tylko w gminie Piątnica brakuje ponad 100 tys zł., a w całym województwie podlaskim zaległości te szacuje się na około 7 mln zł. 

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało także że zasady  jak i wysokość stawki zwrotu części podatku akcyzowego za paliwo używane w rolnictwie w przyszłym roku pozostają takie same jak w bieżącym. Limit zwrotu podatku akcyzowego na hektar użytków rolnych wyniesie 73,10 zł, a stawka to 0,85 zł/litr. Rząd na ten cel zaplanował w przyszłym roku kwotę rzędu 720 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę