Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Proces ''Generała'' z Łomży odroczony

"Ojciec chrzestny" łomżyńskiego półświatka czeka na proces. Sławomir W., pseudonim ''Generał'', stanie przed sądem w Ostrołęce dopiero 15 lutego. Dziś (7.12) sąd odroczył termin rozprawy, bo z obrony ''Generała'' zrezygnował dotychczasowy obrońca, zaś nowy - powołany z urzędu - nie zdążył zapoznać się z aktami sprawy.

Sławomir W. jest oskarżony o kierowanie grupą przestępczą, działającą w różnych częściach Polski, ale głównie na terenie Podlasia. Prokuratura zarzuca mu liczne przestępstwa, m.in. wymuszenia, rozboje, handel narkotykami i czerpanie korzyści z nierządu.

Na ławie oskarżonych, obok Sławomira W. zasiadają jeszcze trzy osoby. Niedawno wszyscy zeznawali przed łomżyńskim sądem w procesie tzw. "grupy Generała". Wtedy sąd skazał siedemnaście osób na bezwarunkowe kary więzienia.

Sprawa szefa grupy jest rozpatrywana w oddzielnym procesie, w którym Sławomir W. występuje już nie jako świadek, ale główny oskarżony.

"Generał" to jedna z najbardziej znanych postaci świata przestępczego w Łomży. Ma 44 lata. Od ponad dwóch i pół roku przebywa w areszcie, czekając na początek własnej rozprawy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę