Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Sokoły: tory i bocznica kolejowa pójdą na złom

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Nie udało się uratować torów i bocznicy kolejowej w Sokołach. Władze spółki PKP przekazały teren firmie, która po rozbiórce odda je na złom. Zdaniem lokalnych przedsiębiorców, którzy sprowadzali drogą kolejową towary do Sokół - działanie władz PKP to zamach na gospodarkę.

Rzecznik PKP SA - Andrzej Dudziński - uzasadnia, że likwidacja torów i rampy kolejowej w Sokołach są racjonalne. Według niego linia jest nierentowna, a stan torów nie pozwala na ich użytkowanie.

Władze gminy Sokoły są zbulwersowane faktem, że zamiast przekazać zbędny majątek zainteresowanym podmiotom, PKP wolały pociąć go na złom.

Podobny los spotkał też tory i bocznicę kolejową w Czerwonym Borze.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę