Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Z przyczepką pełną papierosów

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Droga krajowa nr 61 jest główną drogą w regionie i dodatkowo jest też jedną z dróg częściej wykorzystywanych przez przemytników. Potwierdza to zatrzymanie pod Grajewem terenowego mercedesa z przyczepką, w której obywatel Litwy przewoził prawie 10 tys paczek papierosów. Sęk w tym, że na żadnej z nich nie było polskich znaków akcyzy skarbowej, przez co Skarb Państwa miał stracić blisko 62 tys. zł.

Do zatrzymania mercedesa z przyczepką papierosów doszło w piątek późnym wieczorem w miejscowości Tama pod Grajewem. Patrolujący „61” patrol drogówki zwrócili uwagę na terenowego mercedesa z przyczepką. Za kierownicą zatrzymanego do kontroli samochodu zasiadał 39-letni obywatel Litwy. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że w przyczepce schowane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu towaru okazało się, że mężczyzna przewoził prawie 10 tys. paczek papierosów. Jak podają policjanci wartość uszczuplenia podatku akcyzowego i VAT na jaką w tym przypadku narażony został Skarb Państwa oszacowana została na kwotę blisko 62 tys. zł.
Litwin za kontrabandę ma odpowiadać przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę