Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Drogi w regionie będą lepsze

Mieszkańcy gminy Piątnica zyskają ponad 17 kilometrów odnowionych dróg. Już za kilka tygodni powinny ruszyć prace przy przebudowie drogi biegnącej od Kownat przez Olszyny, Wiktorzyn, Żelechy aż do wsi Kosaki. Inwestycja posiada wszystkie niezbędne decyzje administracyjne zarówno budowlane jak i środowiskowe, a teraz została także podpisana umowa zapewniająca większość środków na jej realizacje z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak zapewnia starostwo łomżyńskie, które złożyło projekt i będzie prowadziło inwestycję, wszystko ma być gotowe w grudniu przyszłego roku.

To największa inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Łomżyński. W jej ramach zostaną przebudowane cztery odcinki dróg powiatowych oraz jedna droga gminna o łącznej długości 17,295 km oraz dwa obiekty mostowe. Ten ciąg drogowy łączy główne drogi tranzytowe tj. drogę wojewódzką nr 668 Piątnica – Jedwabne z droga krajową Nr 64 Łomża – Białystok. Wartość inwestycji oszacowano na ponad 13 mln zł. Podpisana umowa z Zarządem Województwa Podlaskiego gwarantuje niemal 8 mln zł (7.879.533,63 zł) dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę środków na przebudowę dróg – 5,2 mln zł -  zapewnia gmina Piątnica.
Jak informuje starosta łomżyński Krzysztof Kozicki długo oczekiwana inwestycja posiada wszystkie niezbędne decyzje administracyjne zarówno budowlane jak i środowiskowe i będzie zrealizowana w 2010 roku.
- Przewidywane rozpoczęcie rzeczowe realizacji projektu przewidziane jest na 15 stycznia 2010 roku zaś zakończenie na 17 grudnia przyszłego roku – podaje starosta.

Dodajmy, że zgodnie z planami wiosną ma się rozpocząć także przebudowa drogi łączącej Piątnicę i Jedwabne.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę